Hamile Anne
 
 
 
 
Son Dakika

öncesi haberleri

Hamilelere egzersiz uyarısı

Doç. Dr. Hakan Çoksüer, hamilelerin, doğum öncesi egzersiz hakkında önemli uyarılarda bulundu...
3 Şubat 2018 Cumartesi 12:25

Gebelik Öncesi

Gebelikte yeterli ve dengeli beslenme, doğacak çocuk ve annenin sağlığı açısından en önemli faktörlerden biridir.
6 Haziran 2013 Perşembe 18:18

Konuşma Öncesi Dönem

Konuşma öncesi dönem; yeni doğan dönemi (ağlama), gığıldama, mırıldanma, mırıldanmanın tekrarı dönemlerinden oluşur.
7 Mayıs 2013 Salı 15:52

Ne zaman sünnet edilmeli?

Çocuğu birçok hastalıktan koruyan sünnetin doğru zamanda ve doğru uzmanlarca yapılması gerektiğini vurgulayan Çocuk Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa Akman: Sünnetin ya ilk 20 günde (2 yaş öncesi) ya da 7 yaşından sonra yapılması uygundur. Çocuğun 2-6 ya da 4-5 yaş arası sünnet edilmesi bazı psikolojik sorunlara neden olabilir.
16 Ocak 2013 Çarşamba 16:19

Doğum öncesi tanı yöntemleri

Kız mı, erkek mi? Büyükanne gibi sarı saçlı mı,büyükbaba gibi yeşil gözlümü olacak? Babanın sesini mi annenin güzelliğini mialacak? En önemliside bebeğim sağlıklı olacak mı? Yakın zamanlara dek bu sorular ancak bebek doğduktan sonracevaplanabilirdi. Bugün ise doğum öncesi tanı yöntemleri ile döllenmedenaltı hafta sonrası gibi erken zamanlarda bile yanıtlanabilmektedir.
16 Ocak 2013 Çarşamba 11:33

Folik asit hamilelikte yüksek tansiyonu önlüyor

Hamilelik öncesinde ve süresince folik asit almanın önemi artık herkes tarafında biliniyor. Gerek anne gerekse bebek sağlığı açısından son derece faydalı. Peki ama hangi dozda ve ne süreyle almak gerekiyor? Bu sorunun ve akıllara takılan diğer soruların yanıtlarını Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu’na danıştık.
16 Ocak 2013 Çarşamba 11:17

Gebelik öncesi bakım nasıl olmalıdır?

Anne adayının gebeliği boyunca sağlıklı olması , gebelikten önceki sağlığının iyi olmasına bağlıdır. Dolayısı ile henüz gebelik başlamadan yapılacak bakım bu sürecin problemsiz geçmesine katkıda bulunur.
14 Ocak 2013 Pazartesi 22:46

Sağlıklı bir hamileliğe hazırım

Anne mi olmak istiyorsunuz? Hamilelik her kadının en özel ve zorlu zamanlarından biri. Bu dönemde psikolojik ve fiziksel olarak birçok sorunla karşılaşma olasılığı var. Ancak, bu problemleri en aza indirmek hiç de zor değil. Tek yapmanız gereken hamilelik öncesinde bazı kontrolleri ihmal etmemek. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç Dr. Cem Fıçıcıoğlu anne olmak isteyenlerin yaptırmaları gerekli kontrolleri aktarıyor.
14 Ocak 2013 Pazartesi 22:33

Ureaplazma enfeksiyonları hamilelik sürecini etkiler mi?

Hamilelik öncesinde var olan ya da hamilelik sırasında ortaya çıkan bazı enfeksiyonlar anne adaylarını ürkütüyor. Bu enfeksiyonlardan biri de ureaplazma enfeksiyonları. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İbrahim Sözen konuyla ilgili merak edilenleri sizlerle paylaşıyor.
14 Ocak 2013 Pazartesi 22:24

Hamilelik stresi ile baş edebilirsiniz!

Son dönemlerde doğum öncesi anne adayının yaşadığı prenatal stresin, anne adayı ve yeni doğan üzerine etkilerini araştırmak üzere pek çok araştırma ve çalışma yapılıyor.
14 Ocak 2013 Pazartesi 22:23

Eğri burun hamileliği zorlaştırıyor!

Gebelik döneminde hormonal değişikliğe bağlı olarak burun içerisindeki dokuların ve damarların ödemlenmesi sonucu burun tıkanıklığı artar. Daha rahat ve sağlıklı bir hamilelik dönemi için burun içindeki nefes problemlerinin hamilelik öncesi tedavi edilmesi gerekir.
14 Ocak 2013 Pazartesi 22:08