Hamile Anne
 
 
 
 
Son Dakika

dünyada haberleri

Sigaranın zararları anne karnında başlıyor

Dünyada her yıl yaklaşık 6 milyon kişi sigara içmekle ilgili hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor ve bunun 600.000 de, direkt sigara içtiği için değil, pasif olarak sigara dumanına maruz kaldığı için hayatını kaybediyor.
3 Şubat 2018 Cumartesi 12:19

Ebeliğin yeni hali "doulalık" nedir?

Doula Eski Yunanca'da "yardım eden kadın" anlamına geliyor. Gerçek hayattaki karşılığıysa "doğum destekçisi". Dünyada yaygın bu mesleğin Türkiye'deki ilk temsilcilerinden Özge Dündar Taşkın "doula"lığı anlatıyor.
17 Nisan 2014 Perşembe 15:55

Mikroinjeksiyon bebeklerinde sakatlık riski nedir

1992 yılındaki ilk uygulamadan beri mikroenjeksiyon alanında çok hızlı gelişmeler yaşanmakta. Özellikle erkek infertilitesi alanında çığır açan bu uygulamanın yaygın kullanıma girmesi ve tüm dünyada binlerce bebek doğmasına karşın oluşan gebeliklerde anomali olacağı kuşkusu her zaman gündemde ön sıralarda yer almakta.
15 Ocak 2013 Salı 22:33

Çocuklar için büyük tehlike

Yaz tatilinin gelmesi ve çocukların daha çok açık alanlarda zaman geçirmeye başlamalarıyla oyun kazaları ve yaralanmaların sayısında bir artış oluyor. Bisiklet kazaları, duvardan ya da ağaçtan düşme ve araba kazaları, çocukların dış dünyada yaralanmalarına yol açan nedenler arasında ilk sıralarda yer alıyor.
15 Ocak 2013 Salı 15:37

Biberon çürükleri ve süt dişlerinin önemi

Biberon" veya "Erken Dönem Çocukluk Çağı" çürükleri bebeklerin/çocukların özellikle üst ön dişlerini etkileyen, oldukça hızlı ilerleyen ve yıkıcı karaktere sahip bir çürük şeklidir. Ülkemizde ve dünyada diş çürüğü görülme sıklığında bir azalma görülse de biberon çürüklerine, özellikle ülkemizde oldukça sık rastlamaktayız.
15 Ocak 2013 Salı 13:46