Hamile Anne
 
 
 
 
Son Dakika

doç haberleri

Hamilelere egzersiz uyarısı

Doç. Dr. Hakan Çoksüer, hamilelerin, doğum öncesi egzersiz hakkında önemli uyarılarda bulundu...
3 Şubat 2018 Cumartesi 12:25

Hamilelikte mide bulantısı nasıl önlenir?

Diyarbakır Veni Vidi Hastanesi'nde görevli Tüp Bebek ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, hamilelere bulantı ve kusmayı azaltacak önerilerde bulundu
2 Şubat 2018 Cuma 11:29

Çocukların aşırı şeker tüketimine dikkat

Doçent Doktor Özlem Bekem Soylu çocukların çok fazla şeker,tüketmesinin sağlık sorunlarına neden olacağını belirtti.
13 Ağustos 2013 Salı 10:13

Belirtiler Size Yol Gösterecek

Özellikle ilk 2 yaş döneminde çok sık görülen ve acil müdahale edilmediğinde istenilmeyen sonuçlarla karşılaşılan solunum yollarına yabancı cisim kaçmasını (aspirasyon) Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Salih Somuncu ile konuştuk.
17 Ocak 2013 Perşembe 13:30

Doğru beslenme okul başarısını etkiliyor

Yeni bir okul dönemi daha başlıyor. Tüm anne babaların çocukları için en büyük beklentisi tabii ki başarılı bir yıl geçirmeleri. Peki, okul başarısını etkileyen en önemli şeylerden birinin kahvaltı olduğunu biliyor muydunuz? Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Neşe Karaaslan Bıyıklı, kahvaltının okul başarısı üzerindeki etkilerini anlatıyor.
16 Ocak 2013 Çarşamba 17:42

Hamilelikte ultrason

X ışınlarının kullanılmadığı ultrasonografi tıbbın en çok kullandığı görüntüleme araçlarının başında geliyor. Özellikle hamilelik döneminin vazgeçilmezi ultrasonografi hakkında merak ettiklerinizi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu anlatıyor.
16 Ocak 2013 Çarşamba 11:39

Hamilelikte kilo alımı

Hamilelikte kilo almak hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından faydadan çok zarar getiriyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu bu konuyu sizlerle paylaşıyor.
16 Ocak 2013 Çarşamba 10:43

Azospermi nedir?

Azospermi nedir, kaç Türk erkeği bu problemi yaşıyor, tedavisi mümkün mü? Tüm bu soruları Bahçeci Umut Tüp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Ulun Uluğ yanıtladı.
15 Ocak 2013 Salı 21:31

Epizyotomi yöntemi

Bebeğin daha kolay çıkmasını sağlamak için uygulanan cerrahi kesi epizyotomi anlamına gelen epizyotomi yöntemi hakkında bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu "Epizyotomi hemen her ilk doğumda tercihan 2. doğumlarda rutin olarak uygulanmalıdır." diyor.
14 Ocak 2013 Pazartesi 23:45

Sağlıklı bir hamileliğe hazırım

Anne mi olmak istiyorsunuz? Hamilelik her kadının en özel ve zorlu zamanlarından biri. Bu dönemde psikolojik ve fiziksel olarak birçok sorunla karşılaşma olasılığı var. Ancak, bu problemleri en aza indirmek hiç de zor değil. Tek yapmanız gereken hamilelik öncesinde bazı kontrolleri ihmal etmemek. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç Dr. Cem Fıçıcıoğlu anne olmak isteyenlerin yaptırmaları gerekli kontrolleri aktarıyor.
14 Ocak 2013 Pazartesi 22:33

Preimplantasyon genetik tanı

Tekrarlayan düşük problemi yaşayan çiftler için yeni bir umut!
14 Ocak 2013 Pazartesi 22:30