Hamile Anne
 
 
 
 
Son Dakika

hakan haberleri

Hamilelere egzersiz uyarısı

Doç. Dr. Hakan Çoksüer, hamilelerin, doğum öncesi egzersiz hakkında önemli uyarılarda bulundu...
3 Şubat 2018 Cumartesi 12:25

Hamilelikte mide bulantısı nasıl önlenir?

Diyarbakır Veni Vidi Hastanesi'nde görevli Tüp Bebek ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, hamilelere bulantı ve kusmayı azaltacak önerilerde bulundu
2 Şubat 2018 Cuma 11:29

Kanseri Yenenler de Artık Çocuk Sahibi Olabiliyor

Kanser hastası olduğunu öğrenen kadınların tedaviden sonra tekrar çocuk sahibi olamayacağı düşüncesi, tüp bebek tedavisinde yeni geliştirilen yumurta dondurma yöntemi ile tarihe karışıyor.
1 Nisan 2014 Salı 18:57

Doğumda top kullanımı bedeni rahatlatıyor

Doğumda kasılmaları esneme, gevşeme ve bazı nefes teknikleriyle rahatlatmak mümkün
1 Nisan 2014 Salı 18:19

Çocuk sahibi olmak istiyorsanız iyi beslenin

Sigara, aşırı kafein alımı ve bunun gibi başka zararlı alışkanlıkların, üreme sistemine zarar verdiği bilinen bir gerçek. Eurofertil Üreme Sağlığı Merkezi Medikal Direktörü Dr. Hakan Özörnek, “Ne yediğimiz, ne tür beslenme alışkanlıklarına sahip olduğumuz, hatta ne kadar zararlı alışkanlığa sahip olduğumuz, bir gün bir çocuk sahibi olmamıza engel olabilir.” Diyerek bebek isteyen çiftleri uyarıyor.
14 Ocak 2013 Pazartesi 22:41

Bu kontroller kadınların hayatını kurtarıyor

Sadece hastalandığınızda ya da bir sorun olduğunu hissettiğinizde jinekolojik kontrole gidiyorsanız hemen bu durumu düzene sokmanızda fayda var. Rahim ağzı kanserinden, cinsel yolla bulaşan uçuklara; adet düzensizliğinden, kısırlığa kadar pek çok rahatsızlık düzenli jinekolojik muayene ile henüz ortaya çıkmadan önlenebiliyor.
14 Ocak 2013 Pazartesi 22:04